Futball

A labdarúgást, azaz a futballt a köznyelvben gyakran fociként elmlegetjük. Ezt egy kijelölt pályán két, egyenként 11 labdarúgóból álló csapat játsza egymás ellen. A játék célja, hogy a 2x45 perc alatt a labdát az ellenfél kapujába juttassák, lehetőleg minél többször, és így minél több gólt szerezzenek.
A futball egy lábsport, de a játékos más testrészét is (például a fejét fejeléshez) használhatja a labda irányítására, csak a karjait nem. Természetesen egy kivétel akad az pedig a kapus, akinek a tizenhatos vonalon belül nincs olyan testrésze, amit ne használhatna a védekezés érdekében, a büntetőterületen kívül viszont ő is mezőnyjátékosnak számít, így olyankor rá is vonatkozik az „el a kezekkel”.
Hétvégenként nézők milliói követik nyomon kedvenc csapatuk játékait vagy a rendezés helyszínén vagy a televízión, interneten keresztül. Az egyszerű szabályrendszer és a minimális sportszerigény nagyban hozzájárult a játék világszintű elterjedéséhez.
Az első világbajnokságot 1930-ban rendezték Uruguayban majd ettől kezdve egyéb bajnokságok is kialakultak: Európa-bajnokság, a Dél-amerikai Copa América, az óceániai OFC-nemzetek kupája, az Ázsia-kupa, az afrikai nemzetek kupája és az Észak-amerikai CONCACAF-aranykupa.
Egy mérkőzés 90 percig tart, két 45 perces félidőre osztva, köztük egy 15 perces szünettel, amely után térfélcsere következik a két csapat között.

Raktáron
Focikapu - junioroknak, kültéri és beltéri használatra, ékek a rögzítés … Vásárolni
Futball labda Puma Final 6 MS Trainer 08291209
10 100 Ft (17%) 8 400 Ft
Külső raktáron
Remek edzőlabda a Puma márkától, amely sose okoz csalódást köszönhetően a … Vásárolni
Futball labda Puma Future Flash 08304202
Szuper edzőlabda a Puma márkától, amely ellenáll az extrém terhelésnek is! Vásárolni
Ingyenes szállítás
Futball labda Adidas EURO 2020 Uniforia League Box FH7376
20 000 Ft (22%) 15 600 Ft
Varrás nélküli edzőlabda a 2020-as labdarúgó-Európa-bajnokság hivatalos … Vásárolni