Vissza

Összehasonlított termékek

foci futball labdarúgás Adidas

A labdarúgást, azaz a futballt a köznyelvben gyakran fociként elmlegetjük. Ezt egy kijelölt pályán két, egyenként 11 labdarúgóból álló csapat játsza egymás ellen....

A labdarúgást, azaz a futballt a köznyelvben gyakran fociként elmlegetjük. Ezt egy kijelölt pályán két, egyenként 11 labdarúgóból álló csapat játsza egymás ellen. A játék célja, hogy a 2x45 perc alatt a labdát az ellenfél kapujába juttassák, lehetőleg minél többször, és így minél több gólt szerezzenek.
A futball egy lábsport, de a játékos más testrészét is (például a fejét fejeléshez) használhatja a labda irányítására, csak a karjait nem. Természetesen egy kivétel akad az pedig a kapus, akinek a tizenhatos vonalon belül nincs olyan testrésze, amit ne használhatna a védekezés érdekében, a büntetőterületen kívül viszont ő is mezőnyjátékosnak számít, így olyankor rá is vonatkozik az „el a kezekkel”.
Hétvégenként nézők milliói követik nyomon kedvenc csapatuk játékait vagy a rendezés helyszínén vagy a televízión, interneten keresztül. Az egyszerű szabályrendszer és a minimális sportszerigény nagyban hozzájárult a játék világszintű elterjedéséhez.
Az első világbajnokságot 1930-ban rendezték Uruguayban majd ettől kezdve egyéb bajnokságok is kialakultak: Európa-bajnokság, a Dél-amerikai Copa América, az óceániai OFC-nemzetek kupája, az Ázsia-kupa, az afrikai nemzetek kupája és az Észak-amerikai CONCACAF-aranykupa.
Egy mérkőzés 90 percig tart, két 45 perces félidőre osztva, köztük egy 15 perces szünettel, amely után térfélcsere következik a két csapat között.